Fauna Day w ZOO

Wersja do wydrukuWersja PDF
Aktualności: 

W najbliższą sobotę (28.09) festynem Fauna Day w ZOO zainaugurujemy Światowy Tydzień Zwierząt. Spotkanie zacznie się o godz. 14.00, a czekać będzie wiele atrakcji. Porozmawiamy o zwierzętach i ich patronie, św. Franciszku. Na scenie zagości zespół wokalno-instrumentalny "Potok" z polską muzyka soulową. Pies Toga wraz ze swoją opiekunką  zaprezentuje nowe ćwiczenia.

Czekać będzie stoisko z różnymi zwierzęcymi elementami, które da odpowiedzi na  pytania: jak zbudowane są pióra ptasie, jak twarde jest poroże jeleni, czy wiesz, jaka gruba jest skorupka jaja strusiego. Właśnie tego będziesz mógł się dowiedzieć na spotkaniu Fauna Day w ZOO.

Na placu przy scenie nie zabraknie konkurencji sprawnościowych takich jak łowienie rybek i rzut w żubra. Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawsze zwierzątko z plasteliny wykonane samodzielnie w czasie festynu.

Planujemy również wspólne nakarmienie zwierząt - niedźwiedzi, żubrów, danieli dzików, wydr i makaków, a dla tych, do których los się uśmiechnie, indywidualne karmienie lemurów.

Zachęcamy do przygotowania stroju zwierzęcego, gdyż planowana jest parada "zwierząt". Dzieci przebrane za ulubione zwierzątko skorzystają z bezpłatnego biletu wstępu na naszą zabawę, zaś ich rodzice zapłacą cenę biletu ulgowego (7 zł).

W czasie festynu zachwycać nas będą prace plastyczne, które wpłynęły na konkurs "Nie porzucaj mnie, mój przyjacielu". Natomiast na scenie zostaną wręczone nagrody wyróżnionym młodym artystom.

Zapraszamy!

Partnerzy

Sponsorzy