Święta w Myślęcinku

Wersja do wydrukuWersja PDF

W czasie świątecznym zapraszamy na spacer do Myślęcinka!

1. Ogród Zoologiczny czynny we wszystkie dni świąteczne, tj. w Wielką Sobotę, Wielkanocną Niedzielę i w Poniedziałek Wielkanocny.
W niedzielę i poniedziałek (9 i 10 kwietnia) zapraszamy do wspólnego szukania „jaj” rozwieszonych na terenie bydgoskiego zoo. Pierwszych 10 rodzin, które znajdą „jajo” i powróci z nim do kasy, otrzyma upominek w postaci książki. Przypominamy, że zoo jest czynne w święta wielkanocne od 9 do 18 (kasa zamykana jest pół godziny wcześniej).
 

2. Ogród Botaniczny w kwietniu czynny codziennie w godz. 9-21, łącznie ze Świętami.
Obecnie kwitnie forsycja, śliwo-wiśnia i migdałek trójklapowy w ogrodzie wiosennym ( formacja za brzozami). W łęgu kwitnie na niebiesko cebulica syberyjska, ciemiernik różowy, śnieżyca wiosenna.
Przy wejściu od ul. Konnej: żółtlica wiosenna, lepiężnik różowy, ziarnopłon wiosenny, jasnota różówa, krokusy. Przy Hotelu "Pałac" krokusy, przebiśniegi i dereń jadalny.
Na krzyżówce, w stronę ogrodu górskiego: przylaszczka pospolita - na fioletowo, zawilec żółty, zawilec gajowy - na biało, łuskiewnik różowy.

A w Święta każdy, kto będzie miał ochotę przejść się na spacer do Ogrodu Botanicznego, będzie mógł pogimnastykować się i poszukać pomalowanych kamieni. Kamienie malowane własnoręcznie, zostaną pochowane w całym Ogrodzie. Oczywiście, miejsc nie zdradzimy, bo popsulibyśmy zabawę. Chcemy zmobilizować wszystkich szukających przygód do wyjścia z domu. Po pysznym śniadaniu czy świątecznym obiedzie przyda się trochę ruchu. Miło nam będzie, gdy każdy, kto znajdzie kamień, doda zdjęcie w komentarzu na Facebooku  „Ogród Botaniczny Myślęcinek”.

3. Ośrodek Rekreacji Konnej w okresie świątecznym jest nieczynny.

4. Pole golfowe w okresie świątecznym jest nieczynne.

5. Park Rozrywki w okresie swiatecznym bedzie nieczynny.

Partnerzy

Sponsorzy