O owadach pożytecznych w zoo i botaniku!

Wersja do wydrukuWersja PDF
Aktualności: 

Myślęcińskie zoo i Ogród Botaniczny łączą siły, by we wtorek 6 sierpnia pokazać świat owadów pożytecznych. W programie m.in. wizyta w pasiece i gra terenowa.

Spotkanie „O owadach pożytecznych” rozpocznie się o godzinie 10 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego od strony ulicy Jeździeckiej. Najpierw uczestników czeka spotkanie z pszczelarzem Mateuszem Andryszakiem,  który to w Myślęcinku prowadzi pasiekę. Podczas prelekcji wszyscy będą mogli poznać świat pszczół i innych stworzeń zapylających rośliny niezbędne do życia ludzi i zwierząt i przekonają się, które kwiaty są najbardziej przyjazne dzikim zapylaczom. Następnie swoją wiedzą będzie można pochwalić się podczas gry terenowej w Ogrodzie Zoologicznym około godziny 12. Zabawa połączy się z misją-jednym z zadań będzie posadzenie czekającej w zoo rośliny, z obecności której ucieszą się mające w Myślęcinku dom pszczoły i ich skrzydlaci kuzyni.
Na sam koniec wszyscy zostaną obdarowani nasionami roślin przyjaznych zapylaczom i dzięki temu każdy w domu, na balkonie czy działce będzie mógł pomagać owadom pożytecznym.

Spotkanie jest bezpłatne, jednak należy się na nie zapisać. Grupa liczyć będzie maksymalnie 40 osób. Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 7-15 pod numerem tel. 885550395.

To czwarta już edycja myślęcińskich spotkań promujących działania na rzecz owadów pożytecznych. Jest to element kampanii dydaktycznej „O bioróżnorodności słów kilka”, którą prowadzą ośrodki Leśnego Parku, a która łączy poznawanie świata flory i fauny z motywacją do działania na rzecz jego ochrony.

Partnerzy

Sponsorzy