Hard Dog Race po raz pierwszy w Bydgoszczy!

Wersja do wydrukuWersja PDF

Siódma edycja zawodów Hard Dog Race w kategorii Base, czyli na dystansie sześciu kilometrów z 16 przeszkodami, odbędzie się 13 sierpnia na terenie Myślęcinka!
Hard Dog Race jest niezwykłym biegiem z przeszkodami, w którym pies w parze z właścicielem musi pokonać specjalnie przygotowaną trasę składającą się z wzniesień, wodnych, błotnych i specjalnie skonstruowanych przeszkód. HDR to wydarzenie, w którym udział może wziąć każdy powyżej 14. roku życia, niezależnie od sportowego przygotowania.
W trakcie HDR nie tylko konkuruje się z czasem. Trzeba pokonać trudne przeszkody, czasem upór psa oraz swoje słabości. Jednak zmęczenie szybko mija po przekroczeniu linii mety, gdy jedynym uczuciem staje się szczęście i duma – duma z samego siebie i ze swojego psa, czyli twardego duetu.
Hasłem zawodów jest „sześć nóg, dwa serca, jedno zwycięstwo”. To nie tylko wyzwanie dla uczestnika i jego psa… to wyzwanie dla drużyny! HDR to coś więcej niż zwykłe zawody. To styl życia, to niezapomniane przeżycie, które sprawia, że pies i jego właściciel stają się watahą, jednością, drużyną.
Zawody Hard Dog Race są całodziennym wydarzeniem, w którym mogą wziąć udział nie tylko zawodnicy dwu- i czworonożni, ale także ich przyjaciele i rodzina, dopingując waleczne pary i uczestnicząc w dodatkowych wydarzeniach na miejscu.
W zawodach HDR Base można wystartować indywidualnie, drużynowo oraz w opcji 3 in1, czyli dwie osoby z jednym psem. 3 in1 to nowość na tej imprezie. Organizatorzy postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich zawodników i od tego roku można wystartować w zawodach razem ze swoim partnerem, żoną, mężem, przyjacielem, przyjaciółką, synem lub córką wraz z jednym psem!
Szczegółowe informacje dotyczące zawodów znajdują się na stronie https://harddograce.pl/event/base-pl-myslecinek/

Przydatne linki:
1. Strona wydarzenia: https://harddograce.pl/event/base-pl-myslecinek/
2. Filmy prezentujące zawody:
HDR Base – Dąbrowa Górnicza – 14 maja 2022
HDR Base - OSiR Wawrzkowizna - 4 września 2021
3. Wydarzenie na Facebook’u – Hard Dog Race Base – Myślęcinek, Bydgoszcz

Partnerzy

Sponsorzy