Motocykliści z całego świata zjadą do Myślęcinka

Wersja do wydrukuWersja PDF
Aktualności: 

Ulokowane w Myślęcinku Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze gościć będzie w dniach 19-21 lipca niezwykle prestiżową imprezę, 67. FIM Rally Poland 2012. Na miejscu są już pierwsi uczestnicy.

Do Myślęcinka zjedzie ok. 775 uczestników, do tego 164 pasażerów z 26 państw świata (Kanada i Zjednoczone Emiraty Arabskie; pozostałe państwa to przedstawiciele Europy, w tym najliczniejsze grupy z Włoch - 126 uczestników i Szwecji - 157 uczestników).
Formuła zlotu jest zamknięta dla osób z państwa-organizatora, zatem prezentujemy miasto i region gościom zza granicy - nie można wejść na teren imprezy.
W ceremonii otwarcia (czwartek, godzina 20, BCTW) udział weźmie  Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski oraz przedstawiciele FIM i PZMot; w ceremonii zamknięcia (sobota, godzina 20, także baza zlotu) prezes PZMot Andrzej Witkowski.

Jednym z najbarwniejszych elementów zlotu będzie parada narodów. Uczestnicy przystroją swoje motocykle i wyruszą na wcześniej ustaloną i przygotowaną trasę. Na czele każdej grupy znajdować się będzie jeździec z flagą danego kraju. Tradycją jest, że obserwatorzy i uczestnicy pozdrawiają się na ulicach w czasie przejazdu, a wszystko przebiega w radosnej atmosferze. Dla mieszkańców Bydgoszczy będzie to kolejna okazja do poznania gości zza granicy.

Tradycje FIM Rally sięgają 1936 roku i pierwszego zlotu w Berlinie. Organizatorami są LKT "Wyczół" Gościeradz oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego.
 

Partnerzy

Sponsorzy