Opowiemy Wam o łęgu
Opublikowano: wt., 2020-04-14 16:04Zapraszamy do zapoznania się z drugim odcinkiem naszego cyklu "Opowiemy Wam". Tym razem zabieramy Was do lasu łęgowego.
Ogrodu Botanicznego
Zapraszamy do zapoznania się z drugim odcinkiem naszego cyklu "Opowiemy Wam". Tym razem zabieramy Was do lasu łęgowego.
Siedliska grądowe - stanowią jedno z powszechniejszych i najbogatszych gatunkowo siedlisk lasów liściastych na terenie Europy Środkowej. Znajdują są zarówno na nizinach, wyżynach, jak i w niższych położeniach górskich, gdzie osiągają górną granicę na wysokości około 400-600 m n.p.m. Zależnie od zespołu i wariantu, występują na terenach płaskich, a także o lekkim lub znacznym nachyleniu.
Zakaz wejścia na teren parku nie obowiązuje od poniedziałku 20 kwietnia. Dostępne są otwarte tereny Myślęcinka wraz z Ogrodem Botanicznym. Ośrodki, place zabaw i Miasteczko Ruchu Drogowego pozostaną niedostępne do odwołania.
Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc warto zajrzeć do pasieki i sprawdzić, czy pszczoły już się obudziły. Będzie ku temu okazja w sobotę 14 marca w myślęcińskim botaniku
Uprzejmie informujemy, że nie przyjmujemy żadnych choinek!
Myślęciński Ogród Botaniczny zaprasza na wyjątkowe warsztaty tworzenia stroików świątecznych. Do wyboru dwa terminy: 18 i 20 grudnia
Od początku października zmieniają się godziny działania myślęcińskich atrakcji, a od 14.10 nieczynny będzie Park Rozrywki.
Ogród Botaniczny w Myślęcinku piękny jest zawsze, ale przez cały sierpień we wtorki i czwartki jego urodę można podziwiać podczas darmowych spacerów z przewodnikiem.
Myślęcińskie zoo i Ogród Botaniczny łączą siły, by we wtorek 6 sierpnia pokazać świat owadów pożytecznych. W programie m.in. wizyta w pasiece i gra terenowa.
W samo południe w piątek 7 czerwca ogłoszone zostały wyniki Ogólnopolskiego Pleneru Rzeźbiarskiego Bydgoszcz-Myślęcinek 2019. Zwyciężyli licealiści z Lublina