Dzień Azji w zoo z całym mnóstwem atrakcji!

Wersja do wydrukuWersja PDF
Aktualności: 

Moc atrakcji czeka na uczestników Dnia Azji w zoo, który odbędzie się już w najbliższą sobotę (21 lipca). Będą koncerty, pokazy, degustacja dań kuchni orientalnej, wspólne karmienie makaków, a dla miłośników sportu „Bieg dla tygrysa”.

 

„Asia Day w zoo” to impreza związana z Europejskim Stowarzyszeniem Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA), które to zajmuje się pracą na rzecz ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem. Myślęciński azjatycki dzień będzie składał się z dwóch części: artystycznej i edukacyjnej. Na pierwszą z nich zapraszamy na scenę ulokowaną przed wejściem do zoo. Tam od godziny 14 moc atrakcji: tańce w okręgu, opowieści podróżniczki i bydgoskiej artystki Ady Wituckiej, pokazy wschodnich sztuk walki, odnowy biologicznej i rodzajów masażu tajskiego, tańca Bollywood w wykonaniu Agnieszki Abramowicz , jogi w wykonaniu światowej sławy jogini, Basi Lipskiej , Izba Celna opowie o tym, czego nie można przywozić ze sobą z zagranicznych wakacji, a dzięki restauracji będzie można kupić dania kuchni orientalnej.

91

Równocześnie w Ogrodzie Fauny Polskiej odbędzie się część edukacyjna imprezy. Na terenie zoo będzie można obejrzeć eksponaty Izby Celnej, zajrzeć do saloniku azjatyckiego, gdzie czekać będzie pokaz slajdów i pamiątki z Indii, obejrzeć wystawę ponad 100 figurek słoni. Co ważne, tylko w tym dniu będzie można obejrzeć agamę żaglową i gekona lamparciego – gady te nie są na co dzień eksponowane w zoo! Kolejna atrakcja to karmienie makaków, dla których przygotujemy specjalne paczki. Na terenie zoo każdy będzie mógł spróbować dań kuchni orientalnej lub stworzyć swój własny ogród zen. Część edukacyjną wzbogacą pogadanki związane z kampanią stowarzyszenia EAZA, gry i zabawy. Myślęcińskie zoo podobnie jak inne europejskie ogrody spośród długiej listy gatunków chronionych wybrało 12 zwierząt i to właśnie o tygrysie, słoniu, bawole mindorskim, orangutanach sumatrzańskim i borneańskim, waranie z Komodo, saoli, batagurze, dzioborożcu kasztanogłowym, pangazie, nosorożcu i langurze będziemy mówić podczas „Asia Day w zoo”.

Spotkanie zakończymy o godzinie 17. Ceny biletów w godzinie imprezy (14-17) to 7 zł (dorosły)  i  5 zł (dziecko).  

Ważnym punktem naszego azjatyckiego dnia będzie „Bieg dla tygrysa”. Spotkamy się o godzinie 11 przy wejściu do zoo i wspólnie pobiegniemy trasą prowadzącą przez najpiękniejsze zakątki Myślęcinka.

Partnerzy

Sponsorzy