Zapowiedzi

Wersja do wydrukuWersja PDF

Weekend 2-3 września będzie obfitował w wydarzenia w Myślęcinku! Serdecznie na wszystkie zapraszamy!

 

1. W sobotę 2 września Myślęcinek kolejny raz stanie się areną Terenowej Masakry! Terenowa Masakra to bieg z wieloma zaskakującymi przeszkodami w ekstremalnie trudnym terenie.
Bieg odbywa się w Myślęcinku w Bydgoszczy, a na trasie na uczestników czekają utrudnienia wymagające wytrzymałości, siły, sprytu i umiejętności współpracy.

Dorośli wystartują w biegach głównych, a dzieci mogą sprawdzić się w sobotniej rywalizacji biegowej i sprawnościowej.

2 września na starcie jesiennej edycji pojawi się blisko 1500 biegaczy, w tym około 300 dzieci!
Wciąż można się rejestrować i wystartować na wybranym dystansie!

Zawodnicy mogą zmierzyć się aż w czterech wariantach biegu:
* 3 kilometry (idealny dystans dla debiutantów!)
* 5 kilometrów (w tym 30 przeszkód – dla osób mających jeszcze trochę rozsądku)
* 7 kilometrów (dla tych, którzy mają już co najmniej jeden start za sobą)
* 10 kilometrów (w tym 50 przeszkód to rywalizacja dla największych twardzieli)

Zawody dla dzieci zostaną rozegrane w sobotę od 15:00 w trzech kategoriach:
bieg I - (roczniki 2017-2021) - dystans ok. 300m
bieg II - (2015- 2016)- dystans ok. 500m
bieg III - (2012- 2014) - dystans ok. 700m


Terenowa Masakra to bieg, którego unikatowa atmosfera przyciąga zawodników z całego kraju. Zawody wywodzą się z Bydgoszczy i mają promować nie tylko sport, ale także walory turystyczne naszego pięknego miasta - opowiada Rafał Szulakowski, organizator Terenowej Masakry.
Biegi na 3 i 5 kilometrów są dostępne praktycznie dla każdego, dłuższe dystanse wymagają już pewnego przygotowania (lub odrobiny szaleństwa).
Wszystkich tych, którzy chcieliby się dobrze bawić w gronie przyjaciół i znajomych, zapraszamy do zgłoszeń grupowych i wyruszenia na trasę w jednej fali startowej. Gwarantujemy wyjątkowe emocje i dużo rozrywki w błocie, wodzie oraz na różnego rodzaju przeszkodach!
Do startu zapraszamy przede wszystkim przedstawicielki płci pięknej, które stanowią aż 40% uczestników Terenowej Masakry!

Co roku zapraszamy na start dzieci i młodzież, dla których organizujemy osobne starty w ramach inicjatywy Terenowe Dzieciaki. Komplet informacji znajduje się na naszej stronie, zapraszam do jej odwiedzenia: www.TerenowaMasakra.pl

 

Można się jeszcze zapisać i podjąć wyzwanie Terenowej Masakry!

Ostatnie miejsca są jeszcze dostępne w rejestracji online.

Na wszystkie starty można się jeszcze zapisać się bezpośrednio w biurze zawodów.
Komplet informacji oraz wskazówki przydatne dla kibiców i zawodników znajdują się na stronie www.TerenowaMasakra.pl

2. W najbliższy weekend 2-3 września na bydgoskim polu golfowym w Myślęcinku i w pobliskiej Olszewce odbędzie się największa impreza golfowa w regionie w sezonie 2023: Bydgoszcz Open – Mistrzostwa Bydgoszczy w Golfie.
3. Już 2 września w bydgoskim Myślęcinku podczas Terenowej Masakry odbędą się Targi Sportowo - Rekreacyjne. To pierwsze tego typu wydarzenie nad Brdą, adresowane do odbiorców w każdym wieku: dzieci, młodzieży i dorosłych

W programie m.in.:
- prezentacja klubów sportowych,
- pokazy sportów walki,
- występy taneczne,
- konkursy, nagrody, atrakcje,
- spotkanie z Mistrzami Sportu,
- konsultacje z dietetykiem, psychologiem, fizjoterapeutą,
- zbiórka charytatywna na Oddział Pediatrii, Chorób Infekcyjnych i Hepatologii Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy,
- charytatywny Marsz Nordic Walking z Life Balance Place,
- 3 charytatywny Bieg na szpilkach,
- zbiórka krwi,
- festyn rodzinny.

Atrakcje dla dzieci na Festynie:
- animacje,
- wata cukrowa,
- dmuchańce,
- malowanie buziek,
- figurki balonowe,
- pokaz baniek mydlanych,
- zaplatanie warkoczyków,
- konkursy z nagrodami,
- spotkanie ze strażakami i policjantami,
- pokaz udzielania pierwszej pomocy,
- możliwość testowania urządzeń sportowych

4. Korzystając z tego, że co roku w pierwszy weekend września odbywają się jedne z najważniejszych zawodów w pasmach UKF - mistrzostwa IARU VHF,  w Myślęcinkub zorganizowana będzie praca terenowej stacji Grupy Radio Ogrody – SP2GRO. Celem tego spotkania będzie prezentacja pracy stacji amatorskiej w zawodach UKF. Stacja zlokalizowana będzie w ciekawym miejscu – na myślęcińskim punkcie widokowym, z którego oprócz pięknego widoku na panoramę Bydgoszczy, mamy bardzo dobry horyzont radiowy. Podczas  aktywności terenowej zaprezentowany zostanie sprzęt potrzebny do pracy w zawodach UKF (transceivery, anteny, rotory, układy zasilania), a także oprogramowanie wspomagające pracę. Będzie to też okazja do wymiany doświadczeń na temat pracy na pasmach UKF i pracy w zawodach. Dla chętnych będzie możliwość zrobienia QSO w zawodach i wsparcia polskich stacji biorących w nich udział, a szczególnie czołowej stacji contestowej SN7L, która tradycyjnie startować będzie ze Śnieżki. To właśnie między innymi dzięki licznemu wsparciu stacji z SP w zeszłym roku SN7L wygrała te zawody! Ze względu na specyfikę pracy SN7L zaprasza stacje Polskie do łączności od sobotnich godzin wieczornych i w nocy oraz w niedzielę. Zapraszamy na weekendowy spacer i odwiedziny w tym czasie. Grupa Radio Ogrody SP2GRO czeka od 2 września godz. 16:00 do 3 września godz. 16:00. Dojazd od ul. Konnej, skręt z ul. Gdańskiej przed Gościńcem Soplica. Samochód można zostawić na parkingu naprzeciwko Karczmy Kujawskiej. Dalej pieszo (ok. 200 m) w kierunku pola golfowego i wejścia na Stefanowy Stok. Górka znajduje się po prawej stronie.

Partnerzy

Sponsorzy