Turniej paintballa w niedzielę w Myślęcinku!

Wersja do wydrukuWersja PDF

Kilkanaście drużyn głównie z Wielkopolski zmierzy się ze sobą w niedzielę podczas V edycji turnieju 3x3 w ramach Amatorskiej Ligi Paintballowej. 

Barwna wojna rozpocznie się o godzinie 9 na polu przy ulicy Gdańskiej nieopodal przystanku autobusowego "Myślęcinek" i wejścia do zoo. W turnieju udział wezmą zapisane wcześniej trzysosobowe ekipy.

Paintball to nie tylko emocjonująca zabawa, a sport,  w którym występują sędziowie, regulaminy, ligi i zawody międzynarodowe.  Gra się z wykorzystaniem pneumatycznych markerów  strzelających kruchymi żelatynowymi kulkami, napełnionymi biodegradowalnym barwnikiem spożywczym. Podczas rozgrywki, która trwa od 1-5 minut, dwa zespoły startujące z baz znajdujących się na przeciwległych krańcach pola starają się podbić buzzer ( gong ) , który mieści się  w bazie przeciwnika i cel ten osiągają poprzez porażenie przy tym jak największej liczby graczy z drużyny przeciwnej. Do porażki zaliczyć można obecność na graczu albo na jego ekwipunku plamy z farby, która powstała na skutek bezpośredniego trafienia kulką. Inną przyczyną dyskwalifikacji jest opuszczenie umownych granic pola, poddanie się bądź też usunięcie przez sędziego prowadzącego z powodu naruszenia zasad fair play.
    Paintball jest sportem, który wprawia w aktywny ruch całe ciało, każdą partię mięśni, integruje grupę, zmusza do działania w zespole, logicznego myślenia i przewidywania.

  

Partnerzy

Sponsorzy