Rowerowa Bydgoska Masa Krytyczna zawita do Myślecinka

Wersja do wydrukuWersja PDF

Kolejny już raz rowerzyści po przejeździe z Fordonu zakończą swój rajd ogniskiem w Myślęcinku. Zapraszamy więc wszystkich w piątek (25 maja)  do wspólnej jazdy!

Rowerzyści z Bydgoskiej Masy Krytycznej jak w każdy ostatni piątek miesiąca przypomną o swojej obecności w ulicznym ruchu. Tym razem trasa przejazdu będzie dłuższa niż zazwyczaj, bo cykliści spod hali „Łuczniczka” przejadą do Fordonu, a stamtąd – do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że majowa Masa Krytyczna jest przeznaczona wyłącznie dla profesjonalnych kolarzy.

- Już w zeszłym roku odbyła się pierwsza Fordońska Masa Krytyczna i mimo ulewy, przejechało z nami około 80 osób, także dzieci. Chcemy tym przejazdem pokazać, że z Fordonu można bez większego zmęczenia przejechać do centrum miasta i wrócić. Przypominamy tym samym, że Fordon również potrzebuje dobrej infrastruktury rowerowej – mówi prezes Stowarzyszenia Bydgoska Masa Krytyczna, Wojciech Bulanda.

Bydgoska Masa Krytyczna wyruszy 25 maja o godzinie 18 spod hali „Łuczniczka” i ulicą Fordońską przejedzie do największej dzielnicy naszego miasta. Przejazd będzie zalegalizowany i zabezpieczany przez policję. Po jego zakończeniu planowane jest ognisko, przy okazji którego będzie można wygrać nagrody ufundowane przez Horus Innowacyjne Materiały Odblaskowe 3M  oraz Salon Rowerowy AMSports.

Trasa: Toruńska, Kazimierza Wielkiego, Fordońska, Jana Brzechwy, Akademicka, Wojciecha Korfantego, Pod Skarpą, Zamczysko, Konna,  LPKiW.

Partnerzy

Sponsorzy