Posprzątajmy razem lasy obok Myślęcinka

Wersja do wydrukuWersja PDF

W dniach 18-20 września posprzątajmy razem Puszczę Bydgoską, a jedną z lokalizacji, którą można się zająć, będzie Myślęcinek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Bydgoszczy i nie tylko, do udziału w największej akcji ekologicznej w naszym regionie „Czysta Puszcza Bydgoska”. W tym roku spotykamy się po raz kolejny, dołączając do międzynarodowej kampanii sprzątania świata, odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września.

Jeśli dbałość o środowisko naturalne nie jest Ci obca oraz wiesz, że los planety leży w naszych rękach, nie zastanawiaj się, dołącz do naszej inicjatywy. Akcje sprzątania są wciąż potrzebne i muszą pozostać żywe.

Udajemy się na sprzątanie samodzielnie lub w gronie najbliższych osób, dostosowując się do obecnej sytuacji, dbając o nasze bezpieczeństwo oraz spełniając wszystkie obowiązujące zalecenia.

Akcja sprzątania będzie przeprowadzona:

W weekend 18-20 września od godz. 9 w piątek do godz. 18 w niedzielę

Kontenery na zebrane śmieci zostaną wystawione w trzech lokalizacjach:

• PUSZCZA BYDGOSKA - przy wejściu do lasu, od ul. Dąbrowa
• MYŚLĘCINEK – naprzeciwko pętli tramwajowej po stronie parku, punkty zbiórki worków będą także przy Różopolu od strony Wakeparku i przy głównych parkingach (ul. Gdańska, wjazd do zoo)
• KANAŁ BYDGOSKI – przy IV śluzie, ul. Wrocławska (od ul. Nakielskiej)

Dodatkowe lokalizacje do zostawienia worków ze śmieciami:

• PUSZCZA BYDGOSKA - przy wejściu do lasu, od ul. Dobrzyńskiej (przy pętli autobusowej “Wąbrzeska”)
•• KANAŁ BYDGOSKI - skrzyżowanie ul. Staroszkolnej i Bulwaru S. Malinowskiego (przy fontannie)

Zapewniamy worki na śmieci, które każdy indywidualnie będzie mógł pobrać w wyznaczonym miejscu. Prosimy o zabranie własnych rękawic jednorazowych. Na miejscu będą dostępne rękawice foliowe, z których również będzie można skorzystać. Nie zapomnijcie o maseczkach ochronnych, które mogą się przydać i zachowaniu bezpiecznej odległości.

Dodatkowo, zapraszamy po raz kolejny wszystkie miasta w Polsce do podjęcia wyzwania z Czystą Puszczą Bydgoską #CZYSTAPUSZCZANIEODPUSZCZA. Zadbajmy wspólnie w tym szczególnym czasie o naszą planetę Ziemię i posprzątajmy razem lokalne lasy, parki czy najbliższe otoczenie.

Wzmacniaj świadomość proekologiczną oraz buduj z nami społeczną odpowiedzialność za wartości wynikające z ochrony środowiska. Miej swój udział w tegorocznym SPRZĄTANIU ŚWIATA.
Szczegóły znajdziecie na stronie www.czystapuszczabydgoska.pl oraz na fanpage https://www.facebook.com/czystapuszczabydgoska.

Partnerzy

Sponsorzy