Syrenki i podkowy w Myślęcinku

Wersja do wydrukuWersja PDF

W sobotę 13 kwietnia w Myślęcinku spotkają się miłośnicy Syren i rzutu podkową.

Parkingi główne przy zoo będą miejscem startu III Bydgoskiej Syreniady . To tu o godzinie 9 nastąpi oficjalne otwarcie rajdu, po czym o godzinie 10.30 zawodnicy 26 zgłoszonych załóg wyruszą na trasę, która w tym roku kończy się przy Hotelu Pozyton przy Centrum Onkologii. Oprócz Syren zobaczymy m.in. malucha, Trabanta, Tarpana, Zastavę i Forda Capri.

XII Ogólnopolski Halowy Turniej w Rzucie Podkową o Puchar TKKF rozpocznie się o godzinie 10 w Ośrodku Rekreacji Konnej. Uczestników najpierw czeka trening. Rywalizacja drużynowa wystartuje o godzinie 11. Zawodnicy indywidualni zaczną rozgrywki o godzinie 14. Zespoły liczą pięć osób.  Już wiadomo, że do Myślęcinka zjadą się ekipy m. in. z Gdańska, Elbląga, Koronowa i Bydgoszczy – w sumie ok. 70 osób. Zapisy ruszą przed treningiem. Wpisowe to 125 zł od drużyny i 20 zł od zawodników indywidualnych. W ramach opłaty poczęstunek, a ok. godz. 13 pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Zasady rzutu podkową są bardzo proste. Na pięciu boiskach o wymiarach 2 m na 2 m umiejscowiony jest kwadrat o wymiarach 1 m na 1 m.  Na środku znajduje się palik o wysokości 30 cm. Zawodnik rzuca z odległości sześciu metrów.  W ciągu dwóch sesji ma do dyspozycji po pięć rzutów na każdym z boisk, czyli w sumie wykonuje 50 prób.  Gdy podkowa obejmie słupek, uczestnik otrzymuje 20 punktów. Jeśli tylko dotknie i wyląduje w mniejszym kwadracie, osoba zgarnia siedem punktów, w większym – jedynie trzy punkty. Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej oczek. Oddzielnie klasyfikowani będą kobiety i mężczyźni. Jednak turniej to nie tylko rywalizacja. Zachęcamy do udziału każdego chętnego, bowiem sport ten może wciągnąć nawet dzieci. W czasie trwania zawodów będzie można bezpłatnie wypróbować swoje siły i przekonać się, jak ciekawym sportem jest rzut podkową.

Partnerzy

Sponsorzy