Każdy może rzucać podkową!

Wersja do wydrukuWersja PDF

W sobotę 31 marca w Myślęcinku spotkają się miłośnicy oryginalnego sportu - rzutu podkową. A swych sił spróbować może każdy!

XI Ogólnopolski Halowy Turniej w Rzucie Podkową o Puchar TKKF  rozpocznie się o godzinie 9 w Ośrodku Rekreacji Konnej. Wtedy to uczestnicy będą mogli wziąć udział w treningu. Rywalizacja wystartuje o godzinie 10. Obowiązuje podział na dwie kategorie: indywidualną i drużynową. Zespoły obejmują pięć osób.  Już wiadomo, że do Myślęcinka zjadą się ekipy m. in. z Gdańska, Elbląga, Koronowa i Bydgoszczy. Zachęcamy jednak do udziału każdego chętnego, bowiem sport ten może wciągnąć nawet dzieci. Zapisy ruszą przed treningiem. Wpisowe to 100 zł od drużyny i 10 zł od zawodników indywidualnych. W ramach opłaty posiłek, a ok. godz. 12 pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Zasady rzutu podkową są bardzo proste. Na pięciu boiskach o wymiarach 2 m na 2 m umiejscowiony jest kwadrat o wymiarach 1 m na 1 m.  Na środku znajduje się palik o wysokości 30 cm. Zawodnik rzuca z odległości sześciu metrów.  Ma do dyspozycji  pięć rzutów na każdym z boisk, czyli w sumie wykonuje  25 prób.  Gdy podkowa obejmie słupek, uczestnik otrzymuje 20 punktów. Jeśli  tylko dotknie i wyląduje w mniejszym kwadracie, osoba zgarnia siedem punktów, w większym – jedynie trzy punkty. Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej oczek.  

fot.Wikipedia   

Partnerzy

Sponsorzy