Nie rozpalajmy ognisk w parku

Wersja do wydrukuWersja PDF

Apelujemy, by nie rozpalać samowolnie ognisk na terenie parku! Pożar spowodować mogą też m.in. butelki rzucane gdzie popadnie i źle zabezpieczone resztki po jednorazowych grillach! 

 

Po nocy z niedzieli na poniedziałek (25-26 lipca) przy wejściu do Ogrodu Botanicznego, pracownicy Myślęcinka natknęli się na  dogasające ognisko. Rozpalone ono zostało na dojściu do bramy ułożonym z kostki. Tylko szybka reakcja pozwoliła zapobiec nieszczęściu, ponieważ ogień nadal się tlił, a kostka była bardzo rozgrzana i wstające słońce mogło wspomóc rozprzestrzenianie się pożaru traw rosnących tuż obok drogi. Łatwo sobie wyobrazić konsekwencje takiego przebiegu zdarzeń. Apelujemy kolejny raz, by samowolnie nie organizować ognisk w Myślęcinku! Dozwolony jest wyłącznie grill w wyznaczonym miejscu na polanie naprzeciwko stoku i to przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i porządku! Ognisko przygotowują wyłącznie pracownicy parku po ustaleniu terminu!    
Dodatkowo, szkodę wyrządzić może nie tylko bezrefleksyjne wzniecanie ognia. Śmieci wyrzucane w krzaki, a szczególnie butelki, to też potencjalne źródło zaprószenia ognia. Szkodę wyrządzić mogą nawet źle zabezpieczone resztki po jednorazowych grillach wyrzucane do koszy.

Dlatego pamiętajmy o tym, szczególnie w tak upalne dni jak obecne. Myślęcinek jest naszym wspólnym dobrem, każdy bydgoszczanin dokłada cegiełkę do jego utrzymania!

Partnerzy

Sponsorzy