Jarmark Kujawsko-Pomorski

Wersja do wydrukuWersja PDF

Zapraszamy do Myślęcinka w niedzielę 17 września od godz. 12 na jubileuszowy, XX Jarmark Kujawsko-Pomorski.Tradycyjnie już impreza odbędzie się na starych terenach wystawienniczych. 

Nie zabraknie wystawców z różnych zakątków województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego, którzy prezentują swoje własnoręcznie wytwarzane produkty i dzielą się swoją kulturą i tradycjami pielęgnowanymi od lat.  Na tegorocznym jarmarku nie zabraknie tańca, muzyki, regionalnych przysmaków i dobrej zabawy.

W tym roku na jarmarku świętujemy także Jubileusz 100-lecia istnienia Polskiego Związku Łowieckiego i okręgowego Hubertusa.   

Myśliwi okręgu bydgoskiego zapraszają na swoje święto do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie o godz. 11 odbędzie się uroczysta koncelebrowana  msza św. w intencji myśliwych, leśników i ich rodzin. Po mszy św. nastąpi  przemarsz pocztów sztandarowych kół łowieckich okręgu bydgoskiego pod scenę. Na scenie odbędzie się uroczysty akt ślubowania, który jest pierwszym ceremoniałem  nowo przyjętych myśliwych w poczet członków PZŁ.

Podczas wspólnej uroczystości, myśliwi zaprezentują w swoich namiotach dorobek kół łowieckich, muzykę myśliwską, trofeistykę, kulturę łowiecką i przeprowadzą degustację dziczyzny.
Prezentem od myśliwych dla odwiedzających  Myślęcinek  będzie  występ myśliwskiej  grupy kostiumowej  – „Knieje”. Grupa działa od 2018 r., zawiązała się z myśliwych, którzy mieszkają w różnych częściach Polski. Aktorzy – myśliwi, przedstawią widowisko w trzech aktach „Pani i Łowy” na podstawie książki Władysława Janty Połczyńskiego „Polująca Pani”, do którego muzykę skomponował wybitny twórca i kompozytor  muzyki myśliwskiej Krzysztof Kadlec.

Goście przybyli do Myślęcinka  będą mogli zapoznać się kynologią łowiecką, sokolnictwem z pokazem ptaków łowczych. Zaprezentujemy biżuterię i odzież myśliwską, będzie można ją zakupić, podobnie jak wyroby z dziczyzny.

Dodatkowo w tym dniu zapraszamy na Krajową Wystawę Psów Myśliwskich oraz VI Przegląd Hodowlany Koni rasy Tinker. Bydgoskie ZOO zaprasza na ZOOWyprawę, gdzie w godzinach od 12 do 15 będzie można uczestniczyć w grach edukacyjnych oraz w pokazowym karmieniu zwierząt.      

SCENARIUSZ
12– 12.10 Powitanie
12.10 – 12.45 Uroczyste Ślubowanie Nowych Myśliwych w 100-lecie Polskiego Związku Łowieckiego
12.50 – 13.35 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska
13.35 – 14.20 Występ myśliwskiej  grupy kostiumowej „Knieje”.
14.20 – 14.45 Zespół Regionalny Łochowianie
14.45 – 15.15 Zespół Pieśni i Tańca Płomienie
15.15 – 16.10 Zespół Dziecięcy „Kociewskie Chaberki” z Jeżewa
16.10 – 16.20 Zespół Folklorystyczny Nadwiślanie 
16.20 – 16.45 Zespół Pieśni i Tańca Krajna z Nakła nad Notecią
16.45 – 17.15 Zespół Ludowy Nasze Kujawy z Rojewa
17.30 zakończenie

Partnerzy

Sponsorzy