Hucznie powitaliśmy lato w Myślęcinku

Wersja do wydrukuWersja PDF

Było dużo sportu, tańca, muzyki, dobrego jedzenia i konkursów. Wraz z zespołem Feel i Piknikiem Olimpijskim powitaliśmy lato w Myślęcinku.

Tuż przed godziną 14 pogoda nie zwiastowała dobrej zabawy. Burza i ulewa nie tylko zmoczyły tych, którzy byli już w Myślęcinku, ale odstraszył też tych, którzy na Różopole dopiero się wybierali. Na szczęście, gdy rozpoczęliśmy imprezę, zza chmur wyszło piękne słońce i towarzyszyło nam aż do zakończenia.

Z atrakcji, jakie przygotowaliśmy na Powitanie lata skorzystały tysiące bydgoszczan. Na scenie wciąż rozbrzmiewaaą muzyka, mogliśmy oglądać popisy taneczne w wykonaniu i tych młodszych, i tych starszych. Dzięki organizatorom II. Pikniku Olimpijskiego z Regionalnej Rady Olimpijskiej mogliśmy nie tylko obserwować wyczyny sportowców na scenie, ale także poza sceną spróbować swoich sił na ergometrze lub przekonać się, jak ciężko jest wiosłować na specjalnym treningowym urządzeniu. Stanowisko Pikniku Olimpijskiego nie pustoszało przez cały czas trwania imprezy. Można było tam porozmawiać z olimpijczykami, m.in. kolarzem Markiem Leśniewskim, kajakarzem Dariuszem Białkowskim, wioślarzem Ryszardem Kubiakiem.

Piknik Olimpijski we wspaniały sposób wpisał się w jubileuszowe, trzydzieste Letnie Igrzyska Olimpijskie, które już niebawem rozpoczną się w Londynie. Dlatego też w Myślęcinku zapłonął symboliczny znicz olimpijski. Tuż obok niego mogliśmy podziwiać młodych sportowców z różnych bydgoskich klubów.

Sport towarzyszył nam przez całe popołudnie. Mogliśmy przekonać się, jak wygląda wietnamska rodzinna odmiana sztuki walki, emocjonować się meczem futbolu amerykańskiego, podziwiać Natalię Gacka, wicemistrzynię świata we fitnessie sylwetkowym.

N Różopolu swoje stoisko wystawił m.in. Port Lotniczy Bydgoszcz. Szczególnie dzieci były zadowolone z usypanej obok małej plaży, gdzie można było poczuć się jak nad morzem. Pracownicy lotniska zadbali o konkursy, a na scenie można było wygrać bilety do różnych miast.  

Jednak największą furorę zrobił koncert zespołu Feel, gwiazdy wieczoru. Charyzmatyczny wokalista, Piotr Kupicha, rozbujał tłum, który wraz z nim śpiewał największe przeboje i zarażał pozytywną energią.

Na zakończenie emocjonującego dnia zagrał bydgoski zespół, Heldorado.

GALERIA ZDJĘĆ z Powitania lata 2012

       

      

Partnerzy

Sponsorzy