Znamy zwycięzców bydgoskiej edycji CityTrail!

Wersja do wydrukuWersja PDF

Damian Rudnik Daria Maik to zwycięzcy bydgoskiej edycji ogólnopolskiego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Przez epidemię odwołano ostatni bieg

To sytuacja bez precedensu. Po raz pierwszy w dziesięcioletniej historii ogólnopolskiego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden organizatorzy zmuszeni byli odwołać bieg, a w zasadzie siedem biegów szóstej – ostatniej serii sezonu 2019/2020. Bydgoszcz znalazła się wśród miast, w których rywalizację zakończono po pięciu biegach, a klasyfikację generalną stworzono na podstawie trzech (a nie czterech jak dotychczas) najlepszych występów. Z powodu sytuacji epidemiologicznej w Polsce nie odbędzie się także uroczyste podsumowanie edycji, podczas którego miały być wręczone nagrody oraz medale.

Bydgoska rywalizacja rozpoczęła się 28 września 2019, a zakończyła 23 lutego 2020. W pięciu biegach na dystansie 5 km wystartowało łącznie 830 unikalnych biegaczy, którzy linię mety mijali 2459 razy. Kobiety stanowiły ponad 35 % wszystkich zawodników, którzy pojawili się w Myślęcinku. Największym biegiem był ten rozegrany w styczniu – 540 uczestników, a średnia frekwencja to 492 osoby. Sklasyfikowanych (a więc takich, którzy wzięli udział w co najmniej trzech biegach) zostało 525 biegaczy.
Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Damian Rudnik. Drugie miejsce zajął Adrian Bednarek, trzecie – Piotr Frydrychowski. Tuż poza podium znalazł się Jakub Felczak, a piąte – ostatnie z nagradzanych miejsc wywalczył Marek Szymański. Wśród kobiet triumfowała Daria Maik, drugą lokatę wywalczyła Marta Szenk, trzecie miejsce zajęła Zuzanna Latańska, czwarte – Aleksandra Pękała, a na piątym uplasowała się Mirosława Szweda. Zwycięskie drużyny to z kolei zespoły: Różowe Misie, Czarne Stopy oraz adrianbednarek.pl.
Zawodom dla dorosłych towarzyszyły biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Liczba unikalnych biegaczy to 455, a liczba osobostartów – 1316. Średnia frekwencja wyniosła 263 zawodników, a sklasyfikowanych zostało 298 młodych sportowców. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się bieg wrześniowy – wzięło w nim udział 284 zawodników.

Odwołanie uroczystej gali podsumowującej edycję oznacza zmianę formuły wręczenia medali i nagród. – Ogromnie żałujemy, że nie będziemy mogli w tym roku spotkać się z naszymi biegaczami w odświętnej atmosferze, która zawsze towarzyszy galom. Ta bydgoska miała odbyć się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawiennicznym – mówi Justyna Grzywaczewska z ekipy organizacyjnej CITY TRAIL. -  Sytuacja jest dynamiczna, na ten moment odłożyliśmy w czasie możliwość odbierania pamiątkowych medali w formule, jaką wymyśliliśmy - głównie w sklepach sieci Sklep Biegacza, które są aktualnie zamknięte. Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozwój wydarzeń. Gorąco zachęcamy naszych biegaczy do śledzenia strony www.citytrail.pl oraz naszego profilu na Facebooku, gdzie na bieżąco informujemy o sytuacji.

Zawody CITY TRAIL odbywają się w dziesięciu lokalizacjach – poza Bydgoszczą są to: Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. W 53. biegach sezonu 2019/2020 wzięło udział łącznie 9049 unikalnych biegaczy, z czego blisko 37 % stanowiły kobiety. Liczba osobostartów to 25 809 osób, a średnia frekwencja to 492 osoby. Sklasyfikowanych zostało 5044 biegaczek i biegaczy. W zawodach CITY TRAIL Junior pobiegło 3571 unikalnych młodych sportowców, którzy linię mety mijali 10 081 razy. Średnia frekwencja z 53. biegów dziecięco-młodzieżowych to 191 zawodników, a sklasyfikowanych zostało 1936.
- Edycja 2019/2020 w Bydgoszczy przyniosła rekord wszechczasów naszego cyklu – w listopadzie Błażej Brzeziński uzyskał wynik 14:39, poprawiając o sekundę czas Mateusza Maika z Poznania. Poprzedni rekordowy wynik pochodził z 2014 roku, co podnosi wartość listopadowego rezultatu - zaznacza Piotr Książkiewicz, jeden z pomysłodawców cyklu CITY TRAIL, który powstał w 2010 roku w Poznaniu. – W styczniu obchodziliśmy dziesięciolecie naszej pracy w ramach biegów Grand Prix, więc to dla nas szczególny rok. Obecna sytuacja to duże wyzwanie, bo odwołanie biegów i gal podsumowujących sezon wymusiło wiele trudnych decyzji. Obyśmy jak najszybciej wszyscy wrócili do swoich obowiązków zawodowych i jesienią mogli spotykać się ponownie na biegowych trasach.

Informacje o biegach CITY TRAIL znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Sponsorem tytularnym cyklu jest Nationale-Nederlanden. Partnerzy główni to marki Salomon i Suunto. Parterami są sieć Sklep Biegacza oraz Good Food, Wydawnictwo Galaktyka i i-Sport.

Partnerzy

Sponsorzy