Weź udział w konsultacjach społecznych!

Wersja do wydrukuWersja PDF

Rozpoczynamy konsultacje dotyczące społecznej wizji zagospodarowania i funkcjonowania Myślęcinka - największego parku w mieście. Swoją opinią na temat Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” można podzielić się od poniedziałku, 7 października do 29 listopada 2019 r.

Konsultacje społeczne związane są z przystąpieniem do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP) dla terenu Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy. Ustalenia miejscowego planu określają, co i gdzie może powstać. Dokument zawiera zapisy, które precyzują jakie obiekty mogą zostać zbudowane na określonym terenie.
- Stworzenie projektu planu miejscowego dla terenu miejskiego parku Myślęcinek poprzedzone jest konsultacjami społecznymi, bo chcemy, aby bydgoszczanie współuczestniczyli w procesie powstania koncepcji wskazującej kierunki i obszary, w których powinien rozwijać się park – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

O czym będziemy rozmawiać?
W konsultacjach chcemy poznać zdanie mieszkańców na temat charakteru parku: czy chcą, by park był otwartą i niezagospodarowaną przestrzenią, czy woleliby wyposażyć go w atrakcje i nowe elementy zagospodarowania. Zapytamy o  ulubione miejsca w parku, ale też o kwestie dotyczące trudności w użytkowaniu parku, czy też o potrzebę wprowadzenia nowych tras pieszych, rowerowych, rolkowych, które będzie można wskazać na interaktywnej mapie.
Wypełnij ankietę! Chętnie poznamy Twoje zdanie – podziel się nim wypełniając elektroniczną ankietę na stronie voxly.pl/park lub ankietę w formie papierowej, którą można pobrać, wypełnić i wrzucić do urny w kasie biletowej Ogrodu Zoologicznego LPKiW Myślęcinek, w Urzędzie Miasta oraz w siedzibie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Bydgoszczy.
Do udziału w konsultacjach społecznych zapraszamy wszystkich mieszkańców Bydgoszczy  i okolic w dniach od 7 października–29 listopada 2019 r.
W ramach konsultacji zaprosimy też mieszkańców na warsztaty – spotkamy się w Myślęcinku i porozmawiamy o możliwościach rozwoju parku.

ODDAJ SWÓJ GŁOS TUTAJ

Partnerzy

Sponsorzy