Wakacyjne wtorki w zoo

Wersja do wydrukuWersja PDF

W drugim miesiącu wakacji zapraszamy do zoo we wtorki: 2, 9, 23 i 30 sierpnia. W programie m.in. warsztaty i karmienie zwierząt


2 sierpnia w godzinach od 10 do 13 zapraszamy do udziału w grze terenowej pn. „Zatopione zagadki”, podczas której będzie można sprawdzić się w rozwiązywaniu zagadek, rebusów, szyfrów ukrytych między innymi w wodzie, błocie, liściach, korze. Ponadto, pokażemy zwierzęce eksponaty. Wystarczy wykupić bilet wstępu do zoo zgodnie z cennikiem. Nie są wymagane zapisy. Gra odbywa się w plenerze.

9 sierpnia w godzinach od 10 do 12 odbędą się warsztaty pn. „O owadach pożytecznych”.  Uczestnicy wcielą się w rolę ogrodników, by zasiać i zasadzić różnego rodzaju rośliny. Ponadto, wyjaśnimy, jaką rolę w przyrodzie pełnią owady pożyteczne. Zaprosimy również na zaplecze hodowlane, gdzie pokażemy nasze owady oraz  opowiemy o ich hodowli. Na warsztaty wymagane są zapisy - e-mail: konkurs.zoo@myslecinek.pl. Liczba osób jest ograniczona. Liczy się zatem kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu się do udziału w warsztatach poinformujemy e-mailowo. Koszt uczestnictwa to 35 zł od osoby (w tym mieści się już bilet wstępu do zoo). Spotkanie odbywa się w plenerze.

23 sierpnia zapraszamy do udziału w nietypowej grze terenowej pn. „Kto wie, nie błądzi”. Startujemy o godz. 10, kończymy o godz. 12. W grę wplecione zostaną pokazowe karmienia zwierząt, a karty do gry tym razem zostaną udostępnione na zakończenie spotkania. Dla pierwszych 10 rodzin/grup przewidujemy nagrody książkowe. Wystarczy wykupić bilet wstępu do zoo zgodnie z cennikiem. Nie są wymagane zapisy. Gra odbywa się w plenerze.

30 sierpnia w godzinach od 9 do 11 zapraszamy na warsztaty pn. „Zwierzęcy goście na śniadaniu”, które w lipcu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Podczas warsztatów z materiałów plastycznych oraz dostępnych materiałów naturalnych uczestnicy przygotują zaproszenie, menu lub makietę stołu dla wybranego zwierzęcia. Następnie nasi goście zapoznają się z dietą wybranych gatunków zwierząt – mieszkańców bydgoskiego zoo, aby przygotować dla nich posiłek. To jednak nie wszystko, na uczestników spotkania czeka bezpośredni kontakt ze zwierzętami - samodzielne karmienie! Na warsztaty wymagane są zapisy - e-mail: konkurs.zoo@myslecinek.pl. Liczba osób jest ograniczona. Liczy się zatem kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu się do udziału w warsztatach poinformujemy e-mailowo. Koszt uczestnictwa to 35 zł od osoby (w tym mieści się już bilet wstępu do ZOO). Warsztaty odbywają się w plenerze.


Zapraszamy każdego chętnego!

Partnerzy

Sponsorzy