Piąty bieg City Trail przed nami

Wersja do wydrukuWersja PDF

W niedzielę 23 lutego w Myślęcinku odbędzie się piąty już bieg w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz w sezonie 2019/2020. To kolejna szansa na sprawdzenie się na 5-kilometrowej trasie 
W klasyfikacji generalnej liczą się cztery najlepsze biegi. Aktualnie – po czterech imprezach – sytuacja w generalce nie jest jeszcze przesądzona. Wśród mężczyzn największe szanse na zwycięstwo ma Damian Rudnik. Wśród kobiet najpewniej o wygraną będą walczyć: Daria Maik, Zuzanna Latańska oraz Marta Szenk. Uroczyste podsumowanie cyklu, podczas którego wręczone zostaną nagrody i pamiątkowe medale, odbędzie się w połowie kwietnia.
Każdy bieg CITY TRAIL to także zawody dla dzieci i młodzieży, które odbywają się na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. Najmłodsi uczestnicy – ci poniżej 5. roku życia – mogą startować z rodzicami, dzięki czemu na trasach CITY TRAIL Junior często można zaobserwować rozczulające obrazki – kilkunastomiesięczne maluchy ochoczo przemierzające 300-metrowy dystans.

Harmonogram każdej z imprez CITY TRAIL:
- godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów (Polana Różopole)
- godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior
- godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów
- godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km
Warto dodać, że każdy z zawodników startujących w cyklu może wybrać pakiet charytatywny i wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Aktualnie na koncie zbiórki jest blisko 60 000 zł w skali ogólnopolskiej. Przypomnijmy, że CITY TRAIL to dziesięć lokalizacji – poza Bydgoszczą są to: Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Partnerzy

Sponsorzy