Odkryjcie z nami tajemnice Myślęcinka!

Wersja do wydrukuWersja PDF

 Jesień to wspaniała pora, by odkrywać tajemnice Myślęcinka. Pomogą w tym dwie wyjątkowe wycieczki-20 i 27 października. Na wycieczkę do zoo bilety zostały wyprzedane! Przypominamy o zmianie czasu!

Pierwsza z proponowanych wycieczek rozpocznie się w niedzielę 20 października o godzinie 11 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego od strony ulicy Konnej. Jaka jest historia ogrodu, czym był wcześniej i kto nim zarządzał? Gdzie znajduje się pasieka, z której zaprzyjaźniony pszczelarz kręci miód? Co to kamienny krąg i jakie są jego właściwości? Jak smakuje bluszczyk kurdybanek i do czego się go dodaje? Odpowiedzi na te pytania nie są oczywiste, a usłyszą je uczestnicy podczas spaceru. Po wyjściu z botanika, wszyscy poznają ciekawostki na temat ruin starego browaru i hotelu „Pałac” i wsiądą do kolejki kołowej. W drodze do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej każdy będzie mógł podziwiać panoramę miasta z punktu widokowego na stoku i udać się na wycieczkę do lasu, by zobaczyć pozostałości okopów z czasów I Wojny Światowej. Na zakończenie wydarzenia czekać będzie ognisko z kiełbaskami. Maksymalna liczba uczestników to 30 osób.  Całkowity koszt wycieczki to 30 zł/os. 

W niedzielę 27 października natomiast odkryjemy sekrety zoo. Początek o godzinie 15 w pawilonie Akwarium Terrarium.  Co w planie? Będzie można udać się w podróż pełną niespodzianek alejkami  niedostępnymi zwiedzającym. Wszyscy podążą „ścieżką poszukiwaczy” do zimowiska zwierząt i jeśli starczy chętnym odwagi, będą mieć możliwość przebywania tak blisko zwierząt, jak nigdy dotąd. W programie m.in. podglądanie niedźwiedzi w ich gawrze, tygrysów i innych zwierząt w pomieszczeniach hodowlanych. Przygoda zakończy się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami. Przypominamy o zmianie czasu, która nastąpi z 26 na 27 października! 

REGULAMIN WYCIECZEK PRZECZYTAJ TUTAJ

 

 

Partnerzy

Sponsorzy