Gdzie jest pszczoła, kiedy śpi?

Wersja do wydrukuWersja PDF

Gdzie jest pszczoła, kiedy śpi? Zapraszamy w niedzielę 24 listopada na warsztaty, podczas których znajdziemy odpowiedź na to trudne pytanie <--break->

Spotkanie rozpocznie się w samo południe w pawilonie Akwarium Terrarium i potrwa godzinę. W sali dydaktycznej na piętrze w przystępnej formie wszyscy dowiedzą się, co w czasie jesieni i zimy dzieje się z owadami zapylającymi, jak wygląda wtedy pasieka i jakie nasze starania mogą pomóc zapylającym przetrwać mrozy i potem wczesną wiosną wspomóc ich przebudzenie. Nie zabraknie oczywiście ciekawostek. Nie lada atrakcją szczególnie dla dzieci będzie możliwość obejrzenia akcesoriów pszczelarskich i skosztowania produktów pszczelich takich jak pierzga, pyłek, propolis, miód. W tym samym czasie na dole pawilonu odbędą się m.in. zajęcia plastyczne.

Warsztaty są darmowe, wystarczy kupić bilet do zoo

Myślęcinek jest interesariuszem międzynarodowego projektu BeePathNet mającego na celu promocję pszczelarstwa i ochronę owadów zapylających. Na terenie myślęcińskiego Ogrodu Botanicznego ulokowane są pasieka i hotel dla dzikich zapylaczy, wyznaczone są tereny z łąkami, których park specjalnie nie kosi. 

Partnerzy

Sponsorzy