Ferie w Myślęcinku

Wersja do wydrukuWersja PDF

Jak co roku w ferie zapraszamy na spotkania rodzinne i dla grup zorganizowanych do bydgoskiego zoo. Spacer z przewodnikiem z kolei przygotowuje Ogród Botaniczny.


Tym razem tematem przewodnim spotkań w zoo będą płazy i gady. Odkryjemy tajemnice mieszkańców Akwarium Terrarium, dowiem się między innymi: co zjada legwan zielony, agama żaglowa, krokodyl kameruński, drzewołaz, co to są parotydy i jak wygląda wylinka. Poza tym, uczestnicy poznają krajowe gatunki płazów i gadów. Zjawi się też tajemniczy gość. A wszystko to przeplatane będzie różnorodnymi aktywnościami.
Grupy zorganizowane zapraszamy w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. Na spotkanie rodzinne zapraszamy natomiast w środy – 29 stycznia na godz. 12, a 5 lutego na godz. 10.30- zapisy na te spotkania zostały zakończone!
Grupy zorganizowane nadal obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona) pod numerem telefonu 52 328 00 09 od poniedziałku do piątku w godz. 7-15.

By wziąć udział w zajęciach, należy kupić bilet wstępu do zoo.

Podczas ferii od 25 stycznia do 9 lutego w godzinach od 10 do 15.30 przy sprzyjających warunkach pogodowych na terenie zoo będzie rozpalone ognisko. Zapewniamy kijki. W kiełbasę każdy musi zaopatrzyć się sam (nie ma możliwości zakupu na terenie zoo).

Ferie warto spędzić aktywnie, więc zapraszamy na spacery z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym!

Do wyboru są terminy: 30 stycznia, 4,5,6,7 lutego. Początek spotkania o godz. 10.30, a cały spacer potrwa ok. 2 godz. A co w programie?  Uczestnicy poznają historię powstania ogrodu, jego rozwoju oraz zobaczą,  jak brak białej zimy wpływa na rośliny. Usłyszą ciekawostki na temat najciekawszych miejsc, które odwiedzą wraz z pracownikiem myślęcińskiego botanika. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zapisać się pod numerem telefonu 885 550 395 (na 30 stycznia) i 883 319 228 (pozostałe terminy) i kupić bilet w cenie 7 zł u przewodnika lub na portalu tickeo.pl. Spacery odbędą się niezależnie od pogody.

Partnerzy

Sponsorzy