Biegowy weekend

Wersja do wydrukuWersja PDF

Najbliższy weekend (28-29 września) będzie czasem aktywności dla biegaczy w Myślęcinku. Przed nami pierwszy wyścig z cyklu City Trail i ZaDyszka Bydgoska. Parkingi tylko przy Gdańskiej i Konnej!

W sobotę 28 września biegiem w Myślęcinku rozpoczyna się ósma już edycja największego cyklu biegów przełajowych w Polsce – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden.
Na cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden składa się sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej z dziesięciu lokalizacji (poza Bydgoszczą są to: Katowice, Łódź, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław). Edycja 2019/2020 potrwa do 29 marca 2020.
CITY TRAIL to cykl Grand Prix, w którym do końcowej klasyfikacji liczą się cztery najlepsze wyniki z danego miasta. Najszybsi są nagradzani po zakończeniu sezonu na uroczystej ceremonii podsumowującej edycję. Również wtedy rozdawane są pamiątkowe medale – dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej cztery biegi – i tutaj mogą to być cztery imprezy w różnych lokalizacjach.
Biegacze mogą dodatkowo rywalizować w klasyfikacji drużynowej. Zespoły mogą składać się z dowolnej liczby zawodników, ale punktują cztery najszybsze osoby (kolejni zawodnicy automatycznie tworzą kolejny skład). W każdym z miast nagrodzone zostaną trzy najszybsze zespoły.
Możliwość udziału w sześciu biegach w jednym mieście to koszt 99 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu Premium, który zawiera stały chip do pomiaru czasu, dzięki czemu wystarczy pojawić się w biurze zawodów tylko raz w ciągu edycji. Można zapisać się także na pojedyncze biegi – start w jednym biegu to koszt 25 zł w przypadku płatności elektronicznej i 30 zł w biurze zawodów w dniu imprezy.
Biegom na dystansie 5 km towarzyszą zawody dla dzieci i młodzieży - dystanse zależą od kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat – biegają 300 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 8- i 9-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 600 m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1 km, natomiast młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D4) startuje na 2 km. 
Opłaty startowe w CITY TRAIL Junior to 7,5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi przez internet, 10 zł podczas rejestracji na jeden bieg w dniu zawodów oraz 30 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl (6 biegów).
Zawodnicy startujący w CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden mają możliwość startowania charytatywnego i wsparcia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która zajmuje się pomocą krzywdzonym dzieciom. Pakiet charytatywny oznacza dopłacenie 15 lub 30 zł do podstawowej opłaty startowej (w biegu głównym) oraz 5 lub 10 zł w biegach dziecięco-młodzieżowych. W poprzednim sezonie organizatorzy CITY TRAIL przekazali na rzecz Fundacji 50 000 zł. Aktualnie po niespełna 3 tygodniach trwania zapisów zebranych jest już ponad 34 000 zł!
Terminy biegów sezonu 2019/2020 w Bydgoszczy:
• 28 września (sobota)
• 16 listopada (sobota)
• 22 grudnia (niedziela)
• 19 stycznia (niedziela)
• 23 lutego (niedziela)
• 29 marca (niedziela)
Pełny kalendarz można znaleźć na stronie www.citytrail.pl.
Harmonogram każdej z imprez:
- godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów (Polana Różopole, Myślęcinek)
- godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior - kategorie D0 i D1 (ok. 300 m)
- godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów
- godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km
Dzięki współpracy z Nationale-Nederlanden uczestnicy CITY TRAIL będą mogli skorzystać podczas biegów z dodatkowych atrakcji. W Bydgoszczy specjalna strefa będzie zorganizowana podczas drugich zawodów sezonu – 16 listopada.
Zawody w Bydgoszczy odbywają się na pętli poprowadzonej ścieżkami Myślęcinka i Lasów Nadleśnictwa Żołędowo. Start, meta i biegowe miasteczko każdego z biegów będą zlokalizowane na Polanie Różopole. 
Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

W niedzielę 29 września natomiast Myślęcinek będzie areną zmagań podczas ZaDyszki Bydgoskiej. Jest to wyścig z cyklu „Biegowe pory roku”, pozostałe odbywają się na początek zimy (15 grudnia), wiosny (17 marca) i lata (16 czerwca). Start o godzinie 11 poniżej Hotelu „Pałac”. Ten, kto ukończy przynamniej trzy biegi, może liczyć na medal na zakończenie sezonu. Trasa obejmuje 5 i 10 km. Szczegóły:  https://biegoweporyroku.pl/.

W dniu biegów parkingi zlokalizowane będą wyłącznie przy ulicy Gdańskiej (główne parkingi parku) i przy ulicy Konnej. Cena to 4 zł za cały dzień. Ze względu na budowę buspasa nie ma udostępnionych miejsc przy ulicy Rekreacyjnej.

Partnerzy

Sponsorzy