Babie Lato już 25 sierpnia!

Wersja do wydrukuWersja PDF

Babim Latem pożegnamy wakacje w Myślęcinku. W niedzielę 25 sierpnia zagrają m.in. Natalia Szroeder, Xxannaxx i Chłopcy Kontra Basia.

Impreza rozpocznie się o godzinie 14 na Różopolu. Od samego początku życiem tętnić będzie scena, na której zobaczymy m.in. występy Planety Tańca Joanny Ossowskiej, grupy Wolf Gang, a także usłyszymy Jurka Paterskiego, zespoły Sigals i Chłopcy Kontra Basia. Gwiazdami tegorocznego Babiego Lata są Xxannaxx i Natalia Szroeder. Poza tym, na uczestników czekać będą konkurs z nagrodami sponsora i pokaz fryzjerski. 

Od kilku lat Babie Lato to Festiwal Aktywności Kobiet. Dlatego też na polanie mnóstwo atrakcji przede wszystkim dla pań. Będzie można m.in. zapoznać się z ofertą Państwowej Inspekcji Pracy, a także skorzystać z propozycji wielu organizacji pozarządowych wspierających i zachęcających  kobiety do szerszego udziału w życiu społecznym i zawodowym.  Pojawią się stoiska tematyczne, przy których otrzymać można porady związane ze zdrowiem, urodą, rodziną czy domem.
Wszystkie informacje (m.in.: ZUS, PIP, NFZ, BORPY, Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego), jak i warsztaty są bezpłatne.

Na Różopolu tego dnia zagości także Piknik Olimpijski.  W pobliżu wejścia na polanę od strony promenady rozstawiony będzie szereg stanowisk reprezentujących poszczególne dyscypliny sportowe,  na których uczestnicy będą mogli zapoznać się ze specyfiką danego sportu, uczestniczyć w konkursach, quizach. Dla najlepszych są przewidziane medale, puchary oraz drobne upominki. Tegoroczny piknik ma wyjątkowy charakter ze względu na obchody 100-lecia PKOL-u. Aby  uczcić ten jubileusz, Regionalna Rada Olimpijska w Bydgoszczy wraz z ultramaratończykiem Andrzejem Urbaniakiem organizuje bieg z Warszawy do Bydgoszczy na dystansie 260 km w dniach 21–25 sierpnia. Meta zlokalizowana jest w Myślęcinku. Wbiegnięcie z pochodnią i uroczyste zapalenie znicza olimpijskiego planowane jest na godz. 14. Honorowy patronat nad biegiem objął Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Na Różopolu kolejny raz zagości Holi Festival, czyli festiwal kolorów. Uczestnicy przy dźwiękach muzyki wyrzucają w regularnych odstępach czasu w powietrze różnobarwne proszki, które można kupić przy wejściu na teren wydarzenia. Sam udział jest bezpłatny. Początek o godz. 15.

Dzięki Organizacji Szkolenia Lotniczego ZONDA z siedzibą w Bydgoskim Porcie Lotniczym chętni będą mieli niecodzienną możliwość kupić lot widokowy śmigłowcem Robinson R-44. Pilotem śmigłowca będzie Bartosz Kończalski - reprezentant Śmigłowcowej Kadry Narodowej z wieloma sukcesami na swoim koncie. Loty będą prowadzone od godziny 11 do zachodu słońca, start  na dojściu do polany Różopole.

A co jeszcze na polanie?

Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy będzie udzielał porad z zakresu prawnej ochrony pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, ze szczególnym uwzględnieniem uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem. Na stoisku będą rozdawane tematyczne wydawnictwa.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekaże informację dotyczące świadczeń z ubezpieczenia społecznego (krótkoterminowych, tj. zasiłków chorobowych, macierzyńskich, opiekuńczych), świadczeń rehabilitacyjnych oraz długoterminowych (emerytur, rent z tytułu niezdolności do pracy, rent rodzinnych i dodatków do tych świadczeń), zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym z tytułu różnych form zatrudnienia, tj. umowy o pracę, umowy zlecenie, działalności gospodarczej, ulg w opłacaniu składek przy prowadzeniu działalności, rehabilitacji prowadzonej przez ZUS. Zakład zaprosi także do założenia konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, gdzie między innymi można sprawdzić czy pracodawca zgłosił nas i naszych członków rodziny do ubezpieczeń, w jakiej wysokości odprowadzane są składki, za jaki okres lekarz wystawił zwolnienie lekarski lub umówić się na wizytę w ZUS.
Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ proponuje, by na stoisku: wyrobić kartę EKUZ  (do wyrobienia karty potrzebny jest dowód osobisty), uzyskać informację nt. Indywidualnego Konta Pacjenta, uzyskać informację nt. e-recept.
Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” to oferta skierowana do dzieci, młodzieży i ich rodziców/opiekunów w kryzysie  oraz do osób dorosłych poszukujących pomocy  w obszarze uzależnienia, współuzależnienia i przemocy. Zapewni punkt informacyjno-konsultacyjny ( ulotki, materiały profilaktyczne, broszury i porady), zabawy dla każdego-  z chustą Klanza, bańki mydlane, gra Chińczyk Max, kącik plastyczny ( wakacyjne inspiracje), malowanie twarzy.
PCK zaprasza na stoisko, gdzie będzie można wziąć udział w loterii fantowej, a także czekać będą atrakcje dla najmłodszych: konkurs - rozwiązywanie krzyżówek oraz kolorowanki.

W kąciku uroda:
Oriflame – poza poradami dotyczącymi piękna zewnętrznego, zaprezentuje suplementy diety i naturalne koktajle.
Faberlic  jest jedynym na świecie producentem kosmetyków tlenowych. Podczas Pożegnania Lata zaproponuje porady jak dbać o cerę, zabiegi na dłonie i losowanie upominków
FRYZ LOOK – jedyny salon w Bydgoszczy i  w województwie kujawsko-pomorskim, który zajmuje się bezinwazyjnym, ekologicznym przedłużaniem włosów. Fachowcy opowiedzą wszystko m.in. o tym zabiegu.

Kącik Mama i dziecko:

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Adopcyjny w Toruniu (Oddział w Bydgoszczy) podczas Babiego Lata będzie promował rodzicielstwo adopcyjne. Pracownicy udzielą wstępnych informacji dotyczących adopcji dziecka (na szczegółowe kwestie zapraszają do swojej siedziby), przygotowania rodziców adopcyjnych. Ponadto proponuje wsparcie dla matek biologicznych oraz kobiet w ciąży, które nie są w stanie wychowywać swoich dzieci.

Wykwalifikowana Położna Monika Gadaszewska przygotuje strefę odpoczynku, loterię z nagrodami oraz warsztaty:
14:30 – pokaz chustonoszenia
15:30 – co warto zabrać ze sobą do szpitala, gdy rozpocznie się poród
16:30 – zalety i pokaz masażu Shantala

Strefa przyjazna karmieniu piersią „Małyssak”: tam przewiniesz i nakarmisz dziecko, poradzisz się konsultantki laktacyjnej, porozmawiasz z Promotor karmienia piersią, a profesjonalny fotograf zrobi zdjęcie podczas karmienia.
Centrum Zabaw i Edukacji „Złoty Smoczek”  to m.in. gry, zabawy, animacje, konkursy, pokaz baniek mydlanych, malowanie twarzy,  balonowe czary mary, zabawy z chustą animacyjną i ze złotym smoczkiem, czyli maskotką firmy.
Rodzinny Zakątek - Centrum Spotkań Rodzinnych oraz Firmowych i Szkoleniowych przyjedzie z animacjami dla dzieci.
Akademia Wynalazców zorganizuje warsztaty z robotyki.
Na Różopolu stanie fotobudka, a dzięki firmie VR World można wkroczyć do świata wirtualnej rzeczywistości za sprawą specjalnej platformy do przygód 9D. Dodatkowo, dzięki specjalnej platformie dzieci ( od 1,40m ) i dorośli będą mogli poczuć się jak prawdziwy Superman szybujący w przestworzach.
Ipron Events to firma znana uczestnikom niedzielnych animacji w Parku Rozrywki- tym razem na Różopolu będzie można sprawdzić swoją celność strzelając z broni ASG.
4 Freaks - strefa nauki jazdy na deskorolce, w której wykwalifikowani instruktorzy będą prowadzić konsultacje i warsztaty z nauki jazdy na różnego rodzaju deskorolkach.
Baby-World zajmuje się szyciem wyprawki dla maluszków, m.in.  kołderek, podusi, ochraniaczy do łóżeczka, śpiworków, czapeczek i innych zabawek na indywidualne zamówienie ze 100-procentowej bawełny.

Kącik edukacja:
Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa, Wyższa Szkoła Gospodarki, Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu, SKK z doradztwem zawodowym, Teb Edukacja – masaże, maseczki algowe, peelingi, Centrum Edukacji Nowodworska "Biret" Sabina Kwiatkowska (jest nie tylko szkołą dla dzieci i młodzieży, ale dorośli znajdą w centrum kursy językowe-angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski i rosyjski, oraz szkoleniowo-coachingowe. W namiocie firmowym można uzyskać informacje o kursach maturalnych z matematyki, fizyki, informatyki, języka polskiego i języków obcych. Więcej informacji i szczegółów www.nowodworska.edu.pl).


MBank - promocja rachunków bankowych, a za otworzenie rachunku rozda wartościowe prezenty.

Ponadto stoiska: Meble Black Red White, Tupperware, Fotowoltanika, Tickeo.pl – partner Myślęcinka w internetowej sprzedaży biletów, w tym Superbiletu, który można kupić tylko na Tickeo.pl.
Sponsorzy imprezy: producent piwa Tyskie, Pepsi-Cola, producent lodów Zielona Budka, Nestle Scholler, Meble Black Red White.

O artystach:
Sigals- to tykająca bomba energetyczna opakowana melodyjnymi  utworami  i  ozdobiona charakterystycznym wokalem w połączeniu z chórkami.   Zainspirowani nieśmiertelnymi  albumami  z  Motown,  tworzą  niemodną  już  dziś  muzykę,  która  gra  im  w duszy  od  dzieciństwa.  W  prostych  słowach  ukrywają  głębszy  sens,  szukają  odpowiedzi na  nurtujące  ich  pytania  lub  z  przymrużeniem  oka  bawią  się  rymem.  Gatunek  muzyczny sami określają jako funk’n’roll, czyli połączenie funku, rock’n’rolla oraz disco przełomu lat 70. i 80.

Zespół Chłopcy Kontra Basia to ceniony w Polsce i za granicą zespół dokonujący niezwykłych muzycznych fuzji z pogranicza jazzu i folku. Wykonują autorską muzykę powstałą z inspiracji dawnymi tekstami, pieśniami, muzyką świata. W 2013 r. światło dzienne ujrzał ich debiut fonograficzny- płyta “Oj tak!”.
W 2015 grupa wydała drugi krążek- „O”. Obydwie płyty zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i krytyków oraz nominowane do nagrody muzycznej „Fryderyk”. Teksty liderki - Basi Derlak, nawiązują do dawnych baśni, legend czy apokryfów, muzyka zaś do oberkowego frazowania czy melodyjności starych pieśni tradycyjnych. Grupa lubuje się w snuciu opowieści na bazie ludowych motywów, stylizowaniu i ubieraniu swoich kompozycji we współczesne brzmienie. Obecnie Chłopcy Kontra Basia przygotowują nowy album oparty o legendy miejskie oraz publikację dla dzieci.

Zespół XXANAXX - Klaudia Szafrańska i Michał Wu, będący trzonem grupy XXANAXX, skrzyżowali swoje drogi zawodowe w 2012 roku, co zaowocowało wydaniem singla „Disappear”. Wydawnictwa „Xxanaxx EP”, „Triangles” czy „FWRD” pełne nowoczesnych brzmień i niesztampowych rozwiązań muzycznych spotkały się z przychylnym odbiorem krytyki i ugruntowały pozycję zespołu na polskim rynku muzycznym. Występy na najważniejszych festiwalach takich jak Open’er Festival, Audioriver, Tatarak, Selektor, Malta Festival czy też The Great Escape pozwoliły XXANAXX-owi zgromadzić rzeszę wiernych fanów wypełniających po brzegi kluby i sale koncertowe w całej Polsce. 26 października ubiegłego roku odbyła się premiera nowego, długo wyczekiwanego albumu XXANAXX zatytułowanego „GRADIENT”. Grupa pokusiła się o stworzenie krążka, który wyłamuje się z założeń sztampowych produkcji. XXANAXX poprzez ciągłe poszukiwanie, ciekawość oraz twórczą bezkompromisowość zabiera słuchacza w drogę ku nowym rewirom muzycznych działań. Jedno pozostaje niezmienne: nowy album z pewnością odzwierciedla to, co dla XXANAXX najbardziej charakterystyczne - mięsiste, przestrzenne brzmienia dopełnione wyjątkowo zmysłowym wokalem. Płyta „GRADIENT” została doceniona jedną z najważniejszych nagród polskiej branży fonograficznej, Fryderykiem 2019, w kategorii Album Roku Alternatywa.

Natalia Szroeder -mimo zaledwie dwudziestu jeden lat jej dotychczasowe sukcesy sprawiły, że uznawana jest za jedną z najzdolniejszych i najbardziej popularnych wokalistek młodego pokolenia. Ze sceną oswajała się już od czwartego roku życia - wtedy właśnie wystąpiła w programie „Od przedszkola do Opola”. Przełomem w karierze Natalii było zwycięstwo w „Szansie na Sukces”, gdzie wykonała utwór „Cicha woda” z repertuaru Maryli Rodowicz. Później jej debiutancki singiel, „Jane”, został kaszubskim hitem lata, utrzymując się przez wiele tygodni na liście przebojów stacji telewizji Viva Polska. „Jane” pojawiła się również w 4fun.tv, a radio RMF FM gościło ją w czołówce Poplisty przez kilka tygodni. Krótko po pierwszym solowym singlu ukazał się duet nagrany z Liberem, „Wszystkiego na raz”, który otworzył Natalii drzwi do prawdziwej kariery, ale przede wszystkim do najważniejszych festiwali muzycznych w kraju, w tym między innymi: Sopot Top Trendy, Sopot Top of the Top, Eska Music Awards, Lato Zet i Dwójki, Sabat Czarownic, Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Piosenka z miejsca podbiła listy przebojów i przez kilka tygodni z rzędu utrzymywała się wśród najczęściej granych utworów w kraju. Teledysk do tej piosenki nagrywany był w Myślęcinku.
W maju roku 2013 ukazał się kolejny singiel w wykonaniu Natalii i Libera, „Nie patrzę w dół”. Podobnie jak poprzedni utwór, przez długi czas był najczęściej granym w Polsce. W 2014 roku na rynku ukazał się następny singiel Natalii i Libera, „Teraz ty”, który stał się niekwestionowanym przebojem lata. We wrześniu 2015 roku ukazała się “Samosiejka”, utwór promujący 10-lecie programu Dzień Dobry TVN.
Jesienią 2015 roku Natalia wzięła udział w czwartej edycji programu “Twoja twarz brzmi znajomo” (Polsat). Jej interpretacja wykonanego w tym show utworu Whitney Houston była szeroko komentowana na całym świecie, między innymi w brytyjskim dzienniku „The Mirror”. W tym samym czasie przygotowywała się już do premiery singla „Lustra”.  Piosenka ta została wytypowana przez słuchaczy do udziału w koncercie Grand Prix w Opolu jako jedna spośród najlepszych utworów ostatniego 25-lecia polskiej muzyki rozrywkowej. Z utworem tym Natalia brała też udział w eliminacjach do konkursu Eurowizji 2016.
W październiku 2016 roku ukazał się krążek solowy Natalii, “NATinterpretacje”. Płytę tę, poza wspomnianymi “Lustrami”, promowały jeszcze utwory “Domek z kart”, “Powietrze” oraz “Zamienię Cię”. Szczególny wymiar debiutanckiego wydawnictwa Natalii podkreśla fakt, że jest ona współautorką większości tekstów oraz muzyki, którą można usłyszeć na płycie. Ogromne zainteresowanie twórczością wokalistki oraz przychylność jej fanów potwierdzają dziesiątki milionów wyświetleń na platformie YouTube oraz ogromne zainteresowanie trasą koncertową promującą wydawnictwo. Album “NATinterpretacje” zadebiutował na 15. miejscu polskiej listy przebojów - OLiS.
W 2017 roku Natalia wzięła udział w dwudziestej edycji „Tańca z Gwiazdami”, gdzie dzięki swojej ciężkiej pracy i wytrwałości, udowodniła wszystkim, że oprócz talentu wokalnego posiada również talent taneczny. W maju, wraz ze swoim partnerem Janem Klimentem, zwyciężyła jubileuszową edycję tego najpopularniejszego w Polsce show, a wykonany przez nich finałowy taniec określony został najlepszym występem freestyle’owym wszystkich dotychczasowych edycji.
W czasie trwania programu premierę miał czwarty singiel promujący debiutancki album „NATinterpretacje” – „Zamienię Cię”. W zaledwie trzy tygodnie od premiery teledysk do tego utworu przekroczył granicę trzech milionów wyświetleń na platformie YouTube, podbijając jednocześnie największe listy przebojów w kraju.

Orientacyjny program sceny:
13.50-14 – Powitanie
14–14.10 – Piknik Olimpijski
14.10–14.30 - pokaz tańca w wykonaniu Planety Tańca Joanny Ossowskiej               
14.40–15 - PCK + pokaz tańca
15–15.25 - Koncert Jurka Paterskiego
15.35–16.05 Koncert zespołu Sigals
16.05–16.15 – Pokaz fryzjerski
16.15–17.10 Koncert zespołu Chłopcy Kontra Basia
17.20–17.25 Konkurs sponsora-BRW
17.30–17.50 - Pokaz tańca w wykonaniu Planety Tańca Joanny Ossowskiej
18–19 -  Koncert zespołu Xxannaxx
19–19.15 - Pokaz tańca grupy Wolf Gang
19.30 - Koncert Natalii Szroeder
22- Zakończenie

Partnerzy

Sponsorzy